środa, 22 września 2010

Paul Celan i Ingeborg Bachmann "Czas serca"


Wydawnictwo a5 zapowiedziało wydanie korespondencji Paula Celana oraz Ingeborg Bachmann (część z tego została opublikowana w Literaturze na Świecie, pisałem o tym). Książka nosić będzie tytuł Czas serca i ma ukazać się jeszcze w tym roku.

Wydaje mi się to dość dziwne. Wydawcy oferują nam kolejny tytuł o Paulu Celanie w momencie, gdy jego twórczość jest na polskim rynku niedostępna.

6 listopada odbędzie się spotkanie literackie z okazji wydania książki, tym razem w Krakowie. Ponownie Krynicki oraz Helmut Böttiger, Peter Hamm, Andrzej Kopacki i Łukasz Musiał.
(może ktoś wpadnie i zapyta, czemu to tak dziwnie?)

3 komentarze:

  1. Kurczę blade, chcę trzy rzeczy: 1) z powrotem do Krakowa, 2) wydanie Celana w edycji WL (chyba że wreszcie ukaże się mityczny tom z przekładami Krynickiego), 3) korespondencją też bym nie pogardziła...

    OdpowiedzUsuń
  2. Były dwie edycje WL: w przekładzie Przybylaka oraz pod redkacją Krynickiego. Tę drugą widziałem ostatnio na Allegro za 250 zł;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wiem, chciałabym tę drugą. A mityczna kniga to tom przekładów jakoby samego tylko Krynickiego, który miał w całości przełożyć Celana samodzielnie. No ale coś tej książki nie widać...

    OdpowiedzUsuń